پنجره یو پی وی سی دوجداره

گروه تولیدی جهانشیری، تولیدکننده انواع درب و پنجره دوجداره UPVC در ابعاد، طرح‌ها و بازشوهای مختلف می‌باشد. همچنین گروه تولیدی جهانشیری قادر به تولید درب و پنجره‌ UPVC در اشکال هندسی خاص از جمله انواع خم‌ها و همچنین درب و پنجره‌ یو پی وی سی رنگی در طیف رنگی وسیع و طرح چوب با رنگ‌بندی متنوع می‌باشد. پیشنهاد می‌گردد جهت آشنایی بیشتر با پنجره دوجداره UPVC، مزایای استفاده از آن و آشنایی با پارامترهای تأثیرگذار بر کیفیت و قیمت آن با هدف بهترین انتخاب ، تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمایید.

پنجره یو پی وی سی

چرا باید از پنجره یو پی وی سی دوجداره در ساختمان‌ها استفاده کرد؟

ابتدا باید به این پرسش مهم پاسخ داد که چرا باید از درب و پنجره دوجداره UPVC در ساختمان‌ها استفاده کرد؟ در یک ساختمان بیشترین انرژی از درب‌ها، پنجره‌ها و شیشه‌ها هدر می‌رود بنابراین استفاده از درب و پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی که عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما می‌باشد، سبب کاهش قابل توجهی مصرف انرژی می‌شود که در نتیجه هم در هزینه‌های گرمایش و سرمایش ساختمان به صورت محسوسی کاهش ایجاد می‌کند و هم به حفظ محیط‌زیست کمک بسیاری می‌کند. این درب و پنجره‌ها، عایق صوتی و گرد و غبار نیز می‌باشند بنابراین استفاده از آن‌ها برای جلوگیری از آلودگی‌های صوتی و آلودگی‌های محیطی (آلودگی هوا) به خصوص در شهرهای بزرگ و شلوغ بسیار مناسب می‌باشند. درب و پنجر‌های پی وی سی دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر پوسیدگی، زنگ‌زدگی و حرارت هستند و در عین سبک بودن بسیار مستحکم می‌باشند و به همین دلیل در تمام انواع آب و هوا قابل استفاده می‌باشند.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای درب و پنجره‌های دو جداره UPVC، امکان تعویض پنجره‌های قدیمی بدون تخریب با آن‌هاست بنابراین به راحتی می‌توان با تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره از مزایای آن در ساختمان‌های خود بهره برد. به صورت خلاصه می‌توان مزایای درب و پنجره UPVC دوجداره را به صورت زیر بیان کرد:

 1. صرفه‌جویی در مصرف انرژی و پایین آوردن مبلغ قبض‌های برق، گاز و انرژی

  به دلیل عایق نبودن درب و پنجره‌های قدیمی در برابر سرما و گرما، ساختمان‌ها با این در و پنجره‌ها در فصل‌های گرم، خنکی و در فصل‌های سرد، گرما از دست می‌دهند و در نتیجه سبب می‌شوند سیستم‌های سرمایش و گرمایش برای تعدیل دما بیش از حد مورد نیاز کار کرده و انرژی بیشتری مصرف کنند.

  درب و پنجره‌ دوجداره UPVC به دلیل عایق بودن در برابر گرما و سرما، از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و سبب کاهش قابل توجهی مصرف برق و گاز می‌گردد که هم از لحاظ مالی بسیار مقرون به صرفه است و هم به لحاظ محیط‌زیستی بسیار کمک کننده می‌باشند.

پنجره دوجداره
 1. جلوگیری از ورود آلودگی‌های محیطی به داخل ساختمان جهت حفظ سلامتی

  این روزها که آلودگی هوا به شدت افزایش یافته و تعداد روزهای آلوده در طول سال بسیار زیاد شده‌اند، جایگزین کردن پنجره‌های معمولی با دوجداره UPVC که عایق بسیار خوبی در برابر آلودگی‌های محیطی هستند، می‌تواند افراد را از آسیب هوای آلوده تا حد امکان دور نگه دارد. همچنین این نوع در و پنجره‌ها می‌توانند از ورود سایر آلودگی‌های محیطی مانند گرد و غبار، مواد آلرژی‌زا و ... نیز جلوگیری کند.

 2. ایجاد محیطی آرام‌تر با جلوگیری از ورود آلودگی‌های صوتی

  پنجره دو جداره یو پی وی سی عایق صوتی نیز می‌باشد و دو برابر پنجره‌های تک جداره می‌تواند جلوی ورود صداهای مزاحم مانند صدای ترافیک، ساختمان‌سازی و ... که ما را احاطه کرده‌اند، بگیرد. به همین دلیل تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره UPVC می‌تواند محیطی آرام در خانه و محل کار برای افراد ایجاد کند.

 3. بالا بردن امنیت

  یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف یک ساختمان از لحاظ امنیتی، درب‌ها و پنجره‌های آن است بنابراین باید آن‌ها را امن نگه داشت. شیشه‌های دوجداره مسلماً دارای استحکام بیشتری نسبت به شیشه‌های تک‌جداره هستند. همچنین چارچوب UPVC هم به دلیل استحکام بسیار بالای پروفیل UPVC و هم به دلیل گالوانیزه‌ی فولادی به کار رفته در آن، شکستن آن را بسیار دشوار می‌کند. دلیل بعدی امن‌تر بودن پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی یراق‌آلات و قفل‌های به کار رفته در آن‌ها می‌باشد که در زمان بستن پنجره به خوبی محکم و چفت می‌شوند.

  دقت نمایید در زمان سفارش، در تمام مقاطع پنجره دوجداره UPVC از گالوانیزه استفاده شود.

 4. طول عمر بیشتر

  پروفیل‌های UPVC که در پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی استفاده می‌شوند، بسیار با دوام بوده و مقاومت زیادی در برابر پوسیدگی، زنگ‌زدگی و حرارت دارند و مناسب برای انواع آب و هوا می‌باشند و به همین دلیل سال‌ها محکم و بدون تغییر رنگ و شکل می‌مانند.

 5. شکل‌پذیری و قابلیت رنگ‌آمیزی

  پروفیل‌های UPVC که در پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی استفاده می‌شوند، بسیار با دوام بوده و مقاومت زیادی در برابر پوسیدگی، زنگ‌زدگی و حرارت دارند و مناسب برای انواع آب و هوا می‌باشند و به همین دلیل سال‌ها محکم و بدون تغییر رنگ و شکل می‌مانند.

آشنایی با پنجره UPVC دوجداره

پنجره دوجداره UPVC از دو بخش اصلی تشکیل شده است: شیشه دوجداره و چارچوب درب و پنجره که از پروفیل یو پی وی سی ساخته می‌شود:

شیشه دوجداره

شیشه دو جداره به جای یک لایه شیشه، از دو لایه شیشه تشکیل شده است که به صورت موازی در مقابل هم بر روی یک فریم که از مواد رطوبت‌گیر پر شده است، قرار می‌گیرند و فضای بین آن‌ها یا با هوا و یا یک گاز خنثی مانند آرگون پر می‌شود. فضای بین دو شیشه به صورت عایق سرما و گرما، عایق صوتی و عایق آلودگی‌های محیطی عمل می‌کند. مواد رطوبت‌گیر برای جلوگیری از بخارگرفتگی شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیشه دوجداره

پروفیل UPVC

پروفیل UPVC نوعی پلاستیک عایق می‌باشد که قابل بازیافت بوده و با طبیعت سازگار است. ماده اصلی تشکیل‌دهنده یو پی وی سی ، نفت خام و نمک‌ طعام (کلرید سدیم) می‌باشد که از پلیمریزاسیون این مواد، پلیمر PVC به دست می‌آید. از ترکیب این پلیمر با موادی دیگر به درصدهای مشخص و طی فرآیندهایی، پروفیل یو پی وی سی به دست می‌آید. پروفیل UPVC دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر پوسیدگی، زنگ‌زدگی و حرارت می‌باشد و در عین مستحکم بودن، بسیار سبک بوده و کار کردن با آن بسیار راحت است و به دلیل همین ویژگی‌ها می‌باشد که امکان ساخت در و پنجره در طرح‌ها و اشکال مختلف با پروفیل یو پی وی سی وجود دارد و استفاده از آن بسیار فراگیر شده است.

پروفیل UPVC

انواع حالت‌های بازشوی درب و پنجره دوجداره UPVC

درب و پنجره‌ پی وی سی را می‌توان با استفاده از یراق‌آلات با انواع بازشوی مورد نیاز مانند کلنگی، فرانسوی، کشویی و ... تولید نمود. در زیر انواع بازشوها و کاربرد آن‌ها معرفی می‌گردند:

پنجره دوجداره UPVC ثابت

پنجره دوجداره

در حالت ثابت همانطور که از نام آن مشخص است، در و پنجره قابلیت باز شدن ندارد. از این نوع در و پنجره در مکانهایی که نیازی به باز شدن در و پنجره وجود ندارد استفاده می‌شود و یا به صورت ترکیبی با دیگر حالات بازشو استفاده می‌گردند.

پنجره دوجداره UPVC تک حالته

پنجره UPVC

در این حالت، در و پنجره بر روی یک محور افقی باز و بسته می‌شود. حالت بازشوی تک حالته ارزان‌تر از دیگر حالات بازشو می‌باشد و امکان تغییر جهت بازشوی آن به راحتی وجود دارد.

پنجره دوجداره UPVC دو حالته

پنجره یو پی وی سی

در این حالت، در و پنجره بر روی دو محور افقی و عمودی با یک دستگیره باز و بسته می‌شود. از این حالت معمولاً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به جا به جایی هوا وجود دارد و می‌توان بدون جا به جا کردن پرده از بازشوی عمودی برای گردش هوا از بیرون به داخل استفاده نمود.

پنجره دوجداره UPVC کلنگی

پنجره دوجداره

در این حالت، در و پنجره بر روی محور عمودی باز و بسته می‌شود و امکان تغییر جهت بازشو به راحتی امکان‌پذیر است. از این حالت بیشتر در سرویس‌های بهداشتی، حمام، راه‌پله‌ها و نورگیرها استفاده می‌شود.

پنجره دوجداره UPVC فرانسوی

پنجره UPVC

در این حالت، در و پنجره به صورت دو لنگه باز و بسته می‌شود بدون اینکه ستونی بین دو لنگه باشد.

درب و پنجره دوجداره UPVC کشویی

پنجره یو پی وی سی

در این حالت، در و پنجره به صورت کشویی و بر روی ریل مربوط به خود باز و بسته می‌شود و هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی را اشغال نمی‌کند.

درب UPVC بالکنی و سوئیچی

درب یو پی وی سی

این حالت که برای درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای دستگیره در هر دو طرف برای باز و بسته کردن از هر دو طرف درب می‌باشد. براساس نیاز می‌توان قفل‌هایی را در هر سمت روی آن‌ها تعبیه کرد.

طرح‌ها و اشکال هندسی پنجره یو پی وی سی

درب و پنجره‌ یو پی وی سی در انواع طرح‌ها و اشکال هندسی قابل تولید هستند. منظور از طرح پنجره تعداد لنگه‌ها، وضعیت کتیبه‌ها و بازشوی پنجره است.

پنجره UPVC

علاوه بر طرح‌های مختلف به دلیل انعطاف‌پذیری پروفیل UPVC و امکان تغییر حالت آن با دستگاه‌های ویژه، می‌توان با آن انواع خم‌های مورد نیاز را ایجاد نمود و درب و پنجره‌هایی در اشکال هندسی مختلف و دلخواه نیز تولید نمود.

رنگ‌بندی پنجره UPVC

رنگ اصلی پروفیل یو پی وی سی سفید می‌باشد ولی امکان رنگ‌آمیزی به رنگ دلخواه جهت هماهنگی با نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی در رنگ‌بندی متنوع وجود دارد و محدودیتی در آن نیست. امکان رنگ‌آمیزی پروفیل UPVC به دو صورت وجود دارد:

 1. با لمینت که به صورت روکش بسیار نازکی بر روی پروفیل UPVC کشیده می‌شود. این لمینیت‌ها معمولاً طرح‌دار هستند (مانند طرح چوب) و می‌توان درب و پنجره دو جداره UPVC با طرح چوب تولید نمود.

  پنجره دوجداره طرح چوب
 2. رنگ نمودن پروفیل یو پی وی سی که تنوع رنگ‌آمیزی بسیاری دارد و می‌توان درب و پنجره UPVC رنگی تولید نمود.

عوامل مؤثر بر کیفیت و قیمت درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی

براساس آنچه گفته شد پارامترهای زیادی بر کیفیت درب و پنجره دوجداره UPVC مؤثر می‌باشند و گروه تولیدی جهانشیری همواره سعی نموده است در ارائه خدات خود تمام موارد تأثیرگذار بر کیفیت را با دقت رعایت نماید:

 1. پروفیل یو پی وی سی مصرفی:

  در حال حاضر انواع پروفیل یو پی وی سی با قیمت‌ها و کیفیت‌های متنوع در بازار موجود می‌باشد بنابراین باید در انتخاب پروفیل UPVC هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت دقت لازم را به عمل آورد. گروه تولیدی جهانشیری در تمام طول مدت فعالیت خود همیشه از پروفیل‌های شناخته شده و قابل اعتماد در پنجره‌های خود استفاده نموده است مانند پروفیل UPVC بسیار باکیفیت هافمن ، پروفیل وایزوین (پروفیل اقتصادی هافمن) و پروفیل اوزل. نکته قابل توجه این است که پیشنهاد گروه تولیدی جهانشیری پروفیل هافمن، پروفیل وایزروین و پروفیل اوزل است ولی در صورت تمایل مشتری به استفاده از پروفیل دیگری، امکان ساخت درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی برای تولیدی جهانشیری امکان‌پذیر است.

پنجره یو پی وی سی
 1. استفاده از گالوانیزه:

  استفاده از گالوانیزه جهت حفظ شکل و استحکام پنجره یو پی وی سی در طول زمان بسیار مهم است. گروه تولیدی جهانشیری در تمام مقاطع درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی از گالوانیزه مناسب استفاده می‌کند.

 2. یراق آلات مصرفی جهت بازشوها:

  به کارگیری یراق‌آلات با کیفیت و مناسب بر کیفیت درب و پنجره پی وی سی بسیار تأثیرگذار است. گروه تولیدی جهانشیری در تولید درب و پنجره‌های خود از یراق‌آلات مناسب و باکیفیت استفاده می‌کند. شما می‌توانید زمان سفارش، اطلاعات دقیق در مورد یراق‌آلات را از کارشناسان فروش دریافت نمایید.

 3. شیشه دوجداره:

  شیشه دوجداره با انواع شیشه‌ها مانند ساده، مشجر، رفلکس، سکوریت، ... و در رنگ‌های مختلف مانند ساده، برنزی، نقره‌ایی و ... قابل تولید می‌باشد.

 4. نحوه تولید:

  مسلماً یکی از پارامترهای مؤثر بر کیفیت درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی نحوه تولید آن می‌باشد. گروه تولیدی جهانشیری با بهره‌گیری از نیروی متخصص و باتجربه، بعد اندازه‌گیری دقیق و طراحی درب و پنجره مورد نظر مشتری در نرم‌افزار، ساخت پنجره شامل برش و مونتاژ را با استفاده از دستگاه‌های مدرن و با دقت بالا انجام داده و اشکال هندسی خاص و رنگ‌آمیزی را با کیفیت بالا انجام می‌دهد.

 5. نحوه نصب:

  اگر تمام موارد ذکر شده به درستی انجام شود ولی نصب درب و پنجره UPVC به درستی انجام نشود، نتیجه مطلوب نخواهد بود. گروه تولیدی جهانشیری با نیروی متخصص خود در زمینه‌ی نصب درب و پنجره یو پی وی سی، نصب درب و پنجره را در کمترین زمان، بدون تخریب و با دقت بسیار انجام می‌دهد.

اطلاعات تکمیلی نحوه محاسبه قیمت پنجره UPVC

چرا سفارش و تولید درب و پنجره یو پی وی سی دوجداره خود را به گروه تولیدی جهانشیری بسپاریم؟

 • استفاده از پروفیل‌های UPVC باکیفیت
 • استفاده از گالوانیزه مناسب در تمام مقاطع درب و پنجره
 • استفاده از یراق آلات باکیفیت
 • استفاده از شیشه‌های باکیفیت و درجه یک
 • تولید پنجره دوجداره رنگی و طرح چوب
 • تولید پنجره UPVC با اشکال هندسی خاص و انواع خم
 • تولید دقیق و تمیز پنجره یو پی وی سی با بهره‌گیری از نیروی متخصص و باتجربه و در کمترین زمان
 • نصب سریع و دقیق با کمک نیروی باسابقه
 • بدون واسطه و در نتیجه قیمت مناسب و شرایط پرداخت متنوع
 • خدمات پس از فروش
close

phone_iphone پاسخگویی در تمام روزهای هفته و تعطیلات (موبایل)

موبایل 1: 09120288951

موبایل 2: 09120583207

موبایل 3: 09120673989

 پاسخگویی در روزهای کاری (تلفن ثابت)

دفتر کرج: 02636607713

دفتر تهران: 02144762506

location_on آدرس کارگاه

کرج، سه راه انبار نفت، ابتدای جاده شهریار، خیابان شهید خاکی فیروز (احترامی)، کوچه شهید خاکی فیروز، پلاک 2

سایر راه‌های ارتباطی

09120583207

09120583207

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

mail_outline info@jahanshiriupvc.com