تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

اکثر مردم تصور می‌کنند که تعویض پنجره قدیمی با دوجداره UPVC نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دیوار دارد و به همین دلیل هزینه‌ی بالایی داشته و زمان زیادی به طول می‌انجامد، در صورتی که یکی از مهم‌ترین مزایای پنجره دوجداره یو پی وی سی امکان نصب آسان و بدون تخریب آن بر روی ساختمان‌ها با درب و پنجره‌های قدیمی می‌باشد که گروه تولیدی جهانشیری می‌تواند این تعویض را در کمترین زمان انجام داده بدون این که هیچ نگرانی برای تخریب، گچ‌کاری، رنگ‌آمیزی و بنایی وجود داشته باشد. جهت آشنایی بیشتر با نحوه تعویض پنجره قدیمی با دوجداره و هزینه‌ی آن تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمایید.

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

معایب درب و پنجره‌های قدیمی

پنجره‌ها از دو بخش اصلی شیشه و چارچوب تشکیل شده‌اند که کیفیت هر کدام از آن‌ها بر کیفیت درب و پنجره مؤثر هستند. همانطور که صنعت ساختمان در حال پیشرفت بوده، براساس نیاز و مواد در دسترس، برای تولید چارچوب درب و پنجره از متریال‌های مختلفی مانند چوب، آهن و آلومینیوم استفاده می‌شده که هر کدام مزایا و معایب خود را داشته‌اند. همچنین در پنجره‌های قدیمی از شیشه‌های تک‌جداره استفاده می‌گردید.

پنجره‌های چوبی

ابتدا برای چارچوب درب و پنجره‌ها، استفاده از چوب بسیار متداول بوده و البته هنوز طرفداران خود را دارد. پنجره‌های چوبی زیبایی منحصر به فرد خود را دارند و می‌توانند بافت سنتی خانه‌های قدیمی را حفظ کنند و چون چوب نارسانای گرماست، عایق نسبتاً خوبی در برابر گرما و سرما می‌باشد و می‌تواند از هدر رفت انرژی تا حدودی جلوگیری کند. ولی استفاده از چوب در پنجره معایب خود را هم دارد:

 1. پنجره‌های چوبی گران قیمت هستند.
 2. دوام کمی در برابر رطوبت و نور خورشید دارند و پوسیده شده و تغییر شکل می‌دهند.
 3. ممکن است توسط حشرات خورده شده و از بین بروند.
 4. قابل اشتعال هستند و خطر آتش‌سوزی در آن‌ها بالاست.
 5. نیاز به نگهداری ویژه و رنگ‌آمیزی دوره‌ایی دارند که هزینه‌بر و زمان‌بر می‌باشد.

پنجره‌های آهنی

با پیشرفت صنعت ساختمان در ساخت درب و پنجره، آهن جایگزین چوب گردید زیرا پنجره آهنی توسط حشرات خورده نمی‌شود و مقاومت و استحکام بالایی دارد. قیمت مناسب، قابلیت ترمیم بالا و رنگ‌آمیزی آسان از دیگر مزایای پنجره‌های آهنی است. آهن هم نیز مانند سایر متریال‌ها معایب خود را دارد:

 1. دوام کمی در برابر رطوبت دارد و دچار زنگ‌زدگی می‌شود.
 2. آهن مانند سایر فلزات رسانای گرما می‌باشد بنابراین پنجره‌های آهنی عایق گرما و سرما نبوده و سبب هدر رفت انرژی می‌شود.
 3. آهن دارای وزن بالایی است که حمل و نصب آن را دشوار می‌کند و سبب افزایش وزن سازه می‌گردد.

پنجره‌های آلومینیومی

بعد آهن در تولید درب و پنجره، استفاده از آلومینیوم باب گردید زیرا نه تنها نسبتاً ارزان قیمت بوده و توسط حشرات خورده نمی‌شوند بلکه دوام بالایی در برابر زنگ‌زدگی و شرایط مختلف آب و هوایی دارند. پنجره آلومینیومی سبک وزن بوده و در طول زمان ماندگاری بالاتری دارد و شکل خود را حفظ می‌کند ولی آلومینیوم هم مانند آهن، رسانای گرما می‌باشد بنابراین پنجره‌های آلومینیومی عایق گرما و سرما نبوده و مصرف انرژی را بالا می‌برد.

شیشه تک‌جداره

در گذشته در تمام پنجره‌ها از شیشه تک‌جداره استفاده می‌گردید. شیشه‌های تک‌جداره عایق گرما و سرمای خوبی نیستند و سبب مصرف انرژی بیشتری می‌شوند. این شیشه‌ها از آلودگی‌های صوتی نیز به خوبی جلوگیری نمی‌کنند و اجازه می‌دهند آرامش محیط داخلی ساختمان کاهش یابد. همچنین این نوع شیشه‌ها به راحتی شکسته شده و امنیت لازم را ایجاد نمی‌کنند.

مزایای پنجره‌های دو جداره UPVC چیست که باید با پنجره‌های قدیمی تعویض گردند؟

همانطور که از نام پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی مشخص است، از دو قسمت شیشه دوجداره و چارچوب UPVC تشکیل شده است. پروفیل UPVC به دلیل خواص و ویژگی‌های خود می‌تواند در ساخت چارچوب‌های پنجره مزایای فراوانی داشته باشد و همچنین شیشه دوجداره معایب شیشه تک‌جداره را نداشته و عایق بسیار خوبی در برابر گرما، سرما، آلودگی‌های صوتی و آلودگی‌های محیطی می‌باشد. استفاده از شیشه دوجداره و چارچوب‌های ساخته شده با پروفیل UPVC در ساخت درب و پنجره دوجداره UPVC، مزایای منحصر به فردی را برای استفاده کنندگان از آن به همراه دارد که آن‌ها را با پنجره‌های قدیمی جایگزین کنند.

 • عایق سرما و گرما و جلوگیری از اتلاف انرژی
 • عایق آلودگی‌های صوتی
 • عایق آلودگی‌های محیطی مانند گرد و غبار
 • دارای عمر طولانی به دلیل مقاوم بودن در برابر پوسیدگی و زنگ‌زدگی و ضربه‌های شدید
 • مقاوم در برابر گرما و حرارت و نور خورشید
 • نصب سریع و آسان و بدون تخریب
تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

هزینه تعویض پنجره قدیمی با دوجداره یو پی وی سی

قیمت تعویض پنجره قدیمی با UPVC به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 1. طرح پنجره: یعنی تعداد لنگه‌ها ، وضعیت کتیبه‌ها و خم‌ها بر روی قیمت پنجره دوجداره UPVC به دلیل میزان مصرف پروفیل، شیشه، اجرای خم‌ها و ... مؤثر است. قابل ذکر است امکان ساخت پنجره دوجداره UPVC دقیقاً مانند پنجره قدیمی با همان کتبه‌ها، لنگه‌ها و خم‌ها وجود دارد و هیج محدودیتی وجود ندارد و همچنین می‌توان هر تغییری که مدنظر است انجام داد.
 2. یراق آلات: نحوه باز و بسته شدن درب و پنجره را نوع یراق آلات مصرفی را مشخص می‌کند که قیمت‌های متفاوت دارند.
 3. پروفیل UPVC مصرفی: با توجه به وجود پروفیل‌های UPVC با برندها و کیفیت‌های متفاوت با قیمت‌های متنوع در بازار، پروفیل UPVC مصرفی بر قیمت مؤثر می‌باشد.
  تولیدی جهانشیری پیشنهاد می‌کند به دلیل وجود پروفیل‌های UPVC بی‌کیفیت فراوان در بازار، در انتخاب پروفیل دقت لازم به عمل آید و حتماً از برندهای معتبر انتخاب شود.
 4. شیشه به کار برده شده: انواع شیشه با رنگ‌های مختلف قابل اجرا بر روی پنجره‌های دوجداره UPVC می‌باشد که هر کدام قیمت خود را دارند.
 5. رنگ‌آمیزی: جهت هماهنگی رنگ و طرح پنجره با نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی، می‌توان پروفیل UPVC را به رنگ پنجره قدیمی رنگ‌آمیزی نمود و یا با لمینیت‌های مخصوص به طرح موردنظر مانند طرح چوب درآورد.
 6. هزینه نصب و اجرا: آماده‌سازی قاب پنجره قدیمی برای نصب پنجره جدید، هزینه نصب و اجرا را کمی افزایش می‌دهد.
محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره

نحوه تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره بدون تخریب در گروه تولیدی جهانشیری

 1. ابتدا لنگه‌های درب و پنجره‌های قدیمی از روی آن جدا می‌شوند.
 2. شیشه‌های قسمت‌های ثابت باز شده و از جای خود خارج می‌شوند.
 3. بعد از جدا شدن لنگه‌ها و شیشه‌های ثابت ستون‌های میانی افقی و عمودی باقی‌مانده برش خورده و فقط قاب اصلی پنجره باقی می‌ماند.
 4. پنجره دو جداره UPVC جدید بر روی قاب موجود با پیچ‌های محکم، نصب می‌گردد. در قاب اصلی پنجره UPVC تعویضی، از پروفیل‌های مخصوصی با لبه پهن‌تر استفاده می‌شود که قاب پنجره قبلی به خوبی پوشانده شود.
 5. برای درزبندی کامل پنجره UPVC فوم تزریق می‌شود.
 6. جهت آب‌بندی پنجره یو پی وی سی چسب (سیلیکون) تزریق می‌گردد.
 7. بعد از آماده شدن چارچوب، شیشه‌های دو جداره نصب می‌گردند.
 8. در آخر برای ترازبندی و روان بودن دستگیره‌ها ریگلاژ انجام می‌شود.

همانطور که از مراحل تعویض پنجره‌‌ قدیمی با دوجداره UPVC گفته شد، این تعویض بدون هیچ تخریبی و در مدت زمان کم انجام می‌شود.

close

phone_iphone پاسخگویی در تمام روزهای هفته و تعطیلات (موبایل)

موبایل 1: 09120288951

موبایل 2: 09120583207

موبایل 3: 09120673989

 پاسخگویی در روزهای کاری (تلفن ثابت)

دفتر کرج: 02636607713

دفتر تهران: 02144762506

location_on آدرس کارگاه

کرج، سه راه انبار نفت، ابتدای جاده شهریار، خیابان شهید خاکی فیروز (احترامی)، کوچه شهید خاکی فیروز، پلاک 2

سایر راه‌های ارتباطی

09120583207

09120583207

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

mail_outline info@jahanshiriupvc.com